زاویه سازی فک

زاویه سازی فک

فهرست مطالب

زاویه سازی فک

زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق ژل حد فاصل لبه پایین آرواره یک فرد را می توان با ۲ هدف جوانی و زیبایی انجام داد. زیبایی، در چشم بیننده است و بیماران می توانند خط فک خود را هر طور که ترجیح می دهند انتخاب کنند، آن را گوشه دار یا باریک یا خیلی مردانه کنند.

از کار افتادگی خط آرواره، استخوان و بافت نرم، در اطراف خط آرواره با خط آرواره یکنواخت می گردند، و در زنان، جمجمه، با حرکت آرواره به عقب می رود. این ویژگی ها باعث از بین رفتن نظم ساختاری در قسمت خط آرواره می شود. این از دست دادن نظم ساختاری در فک، همچنین به از کارافتادگی گردن کمک می کند. اگر هدف بیمار این است که تا آنجا که ممکن است به طور طبیعی، جوان به نظر برسد، ساختار خط فک، باید با جایگزینی توسط ژل های تزریقی پوستی، بازسازی شود.

یک خط آرواره زیباتر:   بعضی از مردم با یک خط آرواره بزرگ متولد می شوند و برخی با یک خط آرواره ای به دنیا آمده اند که ظاهر آن می تواند بهبود یابد.برای آنهایی که با یک خط آرواره کامل متولد نشده اند، بسیار ساده است تا فقط برای بهبود ظاهر آن عمل تزریق را انجام دهیم.

زاویه
زاویه سازی فک

تزریق ژل پوستی می تواند:

باعث بهبود اندازه فک شود:   برخی از بیماران نیاز به تزریق ژل پوستی دارند تا خط آرواره شان را تا جایی نزدیک اطراف گوش شان بالا ببرند.

باعث بهبود شکل فک شود:   برخی از بیماران نیاز به حجم بیشتری در جلوی فک خود در چانه دارند و برخی از بیماران نیاز به حجم بیشتر در گوشه فک خود دقیقاً زیر گوش دارند و بعضی از آنها فقط نیاز به مرتب کردن خط فک با توجه به فک پایین شان با تزریق در شیار پیش فکی دارند: بیمار، ارزیابی خواهد شد و دکتر با بیمار درباره آناتومی و نحوه بهبودی آن ها، بحث خواهد کرد.

زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک

باعث بهبود خط فک بعد از جراحی پلاستیک شود:   اغلب خطوط فک در نزدیکی گوشها پس از جراحی پلاستیک بد شکل می شود. تزریق ژل پوستی برای بازسازی این ناحیه می تواند ظاهر طبیعی تری ایجاد کند.

باعث بهبود خطوط فک از کار افتاده می شود: در حالیکه ما پا به سن می گذاریم، نظم ساختاری خط آرواره ما از بین می رود. این را می توان با تزریق ژل پوستی جبران کرد.

تقارن خط فک : عدم تقارن خط فک را می توان با درمان تزریق ژل پوستی بهبود بخشید.

جراحی
جراحی زاویه سازی فک

درمان خط فک با تزریق ژل های پوستی

قبل از درمان با تزریق ژل پوستی، بیمار باید در صورت لزوم ارزیابی شود و با تزریقات آرام بخش عضلانی در نوارهای پلاتیزمال درمان شود.همچنین اگر در ناحیه گردن زیر چانه با یک زاویه کوچک از گردن، روی مقطع عرضی گردن چربی وجود داشته باشد، لیپوساکشن گردن باید مورد بررسی قرار گیرد.

انتخاب دوز تزریق ژل های پوستی

دوز مورد نياز براي تزریق ژل فک، بسيار متغير است.این بستگی به آناتومی و نتیجه مطلوب ما دارد.برخی از بیماران با ۱ میلی لیتر راضی خواهند شد، برخی دیگر به ۶ میلی لیتر نیاز خواهند داشت تا نتایجی را که می خواهند کسب کنند.

دکتر، چهره را ارزیابی خواهد کرد و پس از مطالعه تاریخچه و مورد آزمایش قرار دادن بیمار، بهترین دوز را انتخاب خواهد کرد.اگر بیمار سابقه عوارض تزریقات ژل های پوستی داشته باشد، یا اگر بودجه آنها محدود باشد یا اگر آنها نتایج ظریف تری می خواهند، ممکن است دوز کمتری برای شروع انتخاب شود.

با تزریق ژل های پوستی، یک راه معمولی برای برنامه ریزی بهسازی خط فک، تزریق ۲ میلی لیتر در یک دفعه تزریق، بصورت هر ماهه، تا زمانی است که بیمار و پزشک از ظاهر عمل راضی شوند.

زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک

به طور نمونه، در اولین درمان، من ۲ میلی لیتر تزریق خواهم کرد و سپس بیمار را در یک ماه بررسی می کنم.اگر آنها گفتند: پس از آخرین درمان، فرم دهی را دوست داشتم و بعد از آن که آن ورم از بین رفت ناامید شدم، سپس آنها را توصیه خواهم کرد که بیش از ۲ میلی لیتر تزریق داشته باشند و این روند را تا زمانی که دیگر از آن مقدار فرم دهی بیشتر را دوست نداشته باشند، تکرار کنند.

تسکین درد در جریان درمان

یک کرم خرف کننده (بی حس کننده) (به عنوان مثال EMLA یا LMX) ممکن است برای محل تزریق، قبل از درمان اعمال شود (45 دقیقه قبل از تزریق، ایده آل است). ممکن است بر روی کرم بی حس کننده  از Glad wrap (محصولات پلاستیکی مانند نایلکس جهت حفاظت از تازگی غذا و سایر مواد) استفاده شود تا اثر آن را افزایش دهد.

 • اگر یک کانولا (لوله بسیار باریک که جهت تغذیه، یا تزریق دارو به داخل رگ می فرستند) استفاده شود، بیهوشی موضعی قبل از  اینکه کانولا به داخل پوست وارد شود استفاده می شود.
 • بی هوشی موضعی در تریق ژل پوستی وجود دارد.
 • یخ همیشه برای کاهش درد و کاهش خطر کبودی استفاده می شود.
 • تعداد بیماران معدودی از Penthrox برای تزریق ژل پوستی در خط فک استفاده خواهند کرد.
 • اکسید نیتروژن (گاز خنده) برای استفاده بیماران در دسترس است

در هنگام خود درمان تزریقی چه اتفاقی می افتد؟

 • صورت، با الکل تمیز می شود.
 • به طور مختصری، قبل از درمان برای ناحیه مورد تزریق، یخ استعمال خواهد شد. دکتر با استفاده از یک سوزن بسیار ریز تزریق خواهد کرد. سپس فشار، با گاز پانسمان اعمال خواهد شد.
 • اگر یک کانولا استفاده شود، یک تزریق کوچک بیهوشی موضعی به پوست تزریق می شود و سپس یک سوزن ریز، یک سوراخ کوچک در پوست ایجاد می کند درست جایی که کانولا وارد می شود.

زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک

زاویه
زاویه سازی فک با تزریق چربی

چگونه باید از تزریق ژل پوستی در خط فک مراقبت کنم؟

ممکن است قرمزی و تورم وجود داشته باشد.بیماران اغلب، تورم را در چند روز اول دوست دارند

عوارض جانبی / خطرات تزریق ژل های پوستی

 • کبودی  در اکثر موارد رخ می دهد.
 • ورم   در ناحیه تزریق رخ خواهد داد.این موضوع، ۴۸ ساعت به طول می انجامد.
 • نامتقارنی(عدم تقارن) : گاهی اوقات یک طرف، بهتر از طرف های دیگر درمان می شود، این معمولاً به این دلیل است که بیمار از ابتدا به صورت نامتقارن درمان را شروع کرده است.
 • عفونت   یک عارضه بسیار نادر است، اما همیشه زمانی که سوزن به پوست فرو می رود، همیشه امکان پذیر است.
 • بافت مردگی (رگ خونی مسدود شده است، در حالی که با تامین خون برای پوست، مداخله می کند) بسیار نادر است. این می تواند منجر به زخم شود.
 • نیاز به درمان بیشتر:   اغلب برای لب ها، چندین سرنگ از این محصول را به کار می گیریم تا بیمار به همان هدفی که می خواهد برسد، نائل شود.

دستورالعمل هایی برای مراقبت بعد از آن

 • برای ۴ ساعت، نباید آرایش کنیم
 • هیچ ورزشی سنگینی در آن روز انجام نشود
 • هیچ محصول اسیدی برای ۲۴ ساعت نباید استفاده شود
 • نه چشمه آبگرم، نه سونا، نه یوگای شدید برای یک هفته پس از درمان

بعد از یک درمان تزریق ژل پوستی چه انتظاری وجود دارد؟

اثر تزریق ژل پوستی بلافاصله آشکار می شود. بسیاری از تورم های ناشی از تزریق ژل پوستی تا ۲-۳ روز پس از عمل، کاهش می یابد (بهبود می یابند).ممکن است مقدار کمی تورم، حتی برای ۲-۴ هفته پس از عمل نیز باقی بماند.

اگر یک وقت قبل ازهفته دوم، عدم تقارن بوجود آید چه خواهد شد؟ آیا باید با دکترم تماس بگیرم؟

نه. نیازی به تماس با دکتر نیست.گاهی اوقات ناهماهنگی رخ می دهد به این دلیل که یک طرف بیشتر متورم شده یا کبود می شود.معمولاً، آن، از زمان بازبینی، به خودی خود درست خواهد بود.اگر این کار را نکنید، بعداً، می توان در موعد بازبینی، آن را مورد بررسی قرار داد.هیچ دلیلی برای پیشگیری زود هنگام از عدم تقارن وجود ندارد همانطور که اغلب تورم مرتبط است و بنابراین نتیجه نهایی تا حداقل ۲ هفته دیده نمی شود.درمان خیلی زود هنگام عدم تقارن، می تواند منجر به عدم تقارن بیشتر شود.

زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک زاویه سازی فک

درمان، چه مدت طول خواهد کشید؟

پاسخ به این سوال، بسیار فردی است و بستگی به آناتومی بیمار، متابولیسم، دوز، تعیین سطح، محصول و غیره دارد. به طور معمول، با رایج ترین تزریق ژل پوستی برگشت پذیر ما، پروتکل عبارت است از: اگر بیمار از نتایج در طول ۱ ماه راضی باشد(یعنی تزریق ژل، کافی است)، آنها باید در ۶ ماه درمان شوند، سپس در ۶ ماه و پس از آن یک بار در سال درمان شوند.

اگر بیمار از نتایج ۱ ماهه راضی نباشد (به عنوان مثال، تزریق ژل پوستی بیشتر، برای کسب نتایجی که آنها می خواهند لازم است)، سپس، تزریق ژل پوستی بیشتر باید هر ۱ – ۳ ماه تا زمانی که ظاهر مورد نظر بدست آید تزریق شود و سپس بیمار باید در طول ۶ ماه، پس از ۶ ماه و سپس یک بار در سال درمان داشته باشد.

هزینه تزریق ژل پوستی در خطوط فک:

هزینه بر اساس هر سی سی است. به طور معمول، حداقل ۲سی سی مورد نیاز است که با توجه به نوع ژل دستمزد پزشک و منطقه ، بین چهارصد هزار تا دو نیم میلیون تومان است.

نمایش کلیه خدمات مطب

مشاوره: 09366858691